Falešná kočička (Když si žena umíní)  (The Little False Cat (When a Woman Gets Her Own Way))
R: Svatopluk Innemann V: Oceanfilm, 1926 N: Josef Skružný S: Josef SkružnýElmar Klos K: Otto Heller Arch: Vilém Rittershain H: Vlasta Burian (Vendelín Pleticha), Karel Hašler (zubař MUDr. Karel Verner), Zdena Kavková (Milča Janotová), Jiří Dréman (továrník Janota), Antonie Nedošinská (Vernerova hospodyně Amálka Holoubk), Jára Sedláček (Chládek), Svatopluk Innemann (domácí učitel), Milka Balek-Brodská (asistentka MUDr. Vernera), Marie Kalmarová (manekýnka), L.H. Struna (apač), Anna Buriánová (Milčina přítelkyně), Filip Balek-Brodský (pacient), Eduard Šimáček (pacient), Josef Oliak (pacient), Ada Velický (pacient), Jaroslav Marvan (strážník), Antonín Frič (strážník), František Jerhot (strážník), Josef Šváb-Malostranský (účastník průvodu Vltavanů), Alois Charvát (účastník průvodu Vltavanů), Josef Volman (slepec), Jan Zelenka (výhybkář), Jindřich Plachta (raněný na nosítkách), Němec Karel (2) (prodavač oříšků), Antonín Marek (párkař) Fo: 35 mm Ve: česká D: Oceanfilm Pr: 24.09.1926 © Národní filmový archiv 
 
   Zubní lékař dr. Verner by se chtěl oženit, ale kromě své hospodyně Amálky nesnesl dosud vedle sebe žádnou ženu. Usmyslí si, že si najde v nižších společenských vrstvách prostou dívku, kterou pak vychová podle svých představ. První pokusy skončí nezdarem a Verner se musí zotavovat v Karlových Varech. Hospodyně Amálka tu potká mladou dívku, Milču Janotovou, které dělala chůvu, a vypráví jí o vrtochu dr. Vernera. Po návratu do Prahy realizuje Milča svůj plán. V jedné hospodě se setká s pobudou Vendelínem Pletichou a jeho prostřednictvím se seznámí s chováním lidí z periferie. V převlečení pak vyhledá dr. Vernera. Zaujme ho natolik, že ji doktor vezme k sobě na převýchovu, ačkoliv tím trpí jeho lékařská praxe. Verner se do Milči zamiluje. Když se jí konečně svěří se svým citem, vyjde podvod najevo. Uražený Verner vyžene Milču z domu. Milča použije znovu lsti. Předstírá, že umírá, a v "blouznění" vyzná Vernerovi lásku. Slaví se svatby dvě. Milčina a Vernerova - a Pletichova s jeho dávnou láskou Amálkou.
   Dentist Dr Verner wants to get married but, apart from his housekeeper Amálka, he cannot bear any woman near him. He thinks that he will be able to find a simple girl from a lower social class and then he intends taking her in hand. The first attempts end unsatisfactorily and Verner has to recover in the Karlovy Vary spas. Amálka, however, meets a young girl here, Milča Janotová, whom she once nursed and she tells her about the caprices of Dr Verner. After her return from Prague Milča works out a plan. She meets a tramp in a pub, Vendelín Pleticha and asks him to explain to her the way of life of people who live on the fringe of society. She then goes to see Dr. Verner who is captivated by her to such a degree that he takes her into his care in order to educate her even though his dental practice suffers as a result. Verner falls in love with Milča but when he finally tells her of his feelings, the deception accidentally comes out into the open. The offended Verner throws Milča out of his house. Milča, however, uses her cunning once more and pretends that she is dying and in her "delirium" she tells Verner of her love for him. The film ends with the celebration of two weddings - Milča and Verner finally come together and Pleticha marries his old love Amálka.