Problematický gentleman  (A Problematic Gentleman)
R: Přemysl Pražský V: Pronax-Film, 1923 N: František Horký S: František Horký K: Josef KokeislFrantišek Malý H: Jindřich Lhoták (elegán Zdeněk Folk), Alois Katz-Bouny (burzovní spekulant King), Hanna van Delden (tanečnice Olga, burziánova milenka), Eduard BlažekDuška SovákováPřemysl PražskýAntonín Frič Fo: 35 mm Ve: česká D: Pronax-Film Pr: 25.01.1923 © Národní filmový archiv 
 
   Podvodný burzovní spekulant je odhalen poctivým mladým mužem a snaží se proto mladíka zničit. Mladík, vyprovokován drzým chováním podvodníka, dá zachytit na film jako doklad milostnou scénu před obydlím burziánovy milenky. Přinutí tak podvodného burziána, aby se přiznal ke svým nepoctivým obchodům.
   A corrupt stock-market speculator is uncovered by an honourable young man and so he tries to destroy him. The young man, provoked by the coarse behaviour of the corrupt speculator, captures on film a love scene enacted in front of his lover's house as a document. Thus he forces the crooked stockbroker to admit his dishonest trades.