Ulička hříchu a lásky  (The Street of Sin and Love)
R: Václav Binovec V: Weteb/Comedia-Film, 1922 N: Jan Svoboda S: Jan SvobodaVáclav Binovec K: Jaroslav BlažekErnst Müller Arch: Fritz Kraenke H: V.Ch. Vladimírov (MUDr.Gall), Else Engel (matka Aničky), Eduard Blažek (ing.Karel), Jan Svoboda (Emil Parker), Václav Binovec (majitel baru Ring), Lia Eibenschütz (Anička Bartoňová), Trude von EiperlOlga Engl (Karlova a Irmina matka), Willy Kaiser-Heyl (továrník Hacken), Hilde Wagener (Irma, Karlova sestra), Hermann Böttcher (spisovatel Jensen, Gallův přítel) Fo: 35 mm Ve: česká D: Brunafilm Pr: 00.04.1923 © Národní filmový archiv 
 
   V zapadlé uličce velkoměsta žije chudá švadlena Anna, která je zasnoubena s inženýrem Karlem. Do města se vrátí bezcharakterní Parker, kterého Anna již dříve odmítla, a Annu u Karla natolik pomluví, že Karel snoubenku opustí a odjede hledat štěstí do Ameriky. Do nešťastné Anny se zamiluje doktor Gall, který ošetřuje její nemocnou matku, a Anna přijme jeho nabídku k sňatku. Mezitím Parker usiluje o Karlovu rozmařilou sestru Irmu, která však dá přednost bohatému továrníkovi. Parker proto zaměří opět svou pozornost na Annu. Podaří se mu ji oklamat a nakonec ji vžene do rukou hochštaplera, který Anně zničí život. Karel se vrátí z Ameriky a stane se svědkem loupeže, kterou provedl Parker ve vile manžela Irmy. Nechá Parkera zatknout a ten mu z pomsty odhalí Anninu hříšnou známost. V zoufalství vyskočí uštvaná Anna před očima svého milého a doktora Galla z okna. (Podle dobového tisku.)
   In a remote street of a large town lives the poor seamstress Anna who is betrothed to an engineer, Karel. The unscrupulous Parker returns to the city, a man she had once refused. Parker slanders Anna in front of Karel to such a degree Karel he rejects his fiancee and goes off to America to seek his fortune. Dr Gall, who attends to Anna's sick mother, falls in love with the wretched girl and she accepts his offer of marriage. In the meantime Parker is trying his luck with Karel's profligate sister Irma; she, in turn, prefers the attentions of a wealthy factory owner. Thus Parker once more concentrates his attentions on Anna. He succeeds in deceiving her and finally drives her into the hands of a rogue who ruins her life. Karel returns from America and is witness to a robbery carried out by Parker in the villa of Irma's husband. He has Parker imprisoned and the latter, in return, seeks his revenge by revealing Anna's sinful acquaintance. Anna, in her wretchedness, jumps out of the window before the very eyes of her beloved and Dr Gall. (According to an article appearing in the press at the time the film was made.)