Ty petřínské stráně (Bludička)  (The Petřín Hillside (Will-o'-the-Wisp))
R: Thea Červenková V: Filmový ústav, 1922 N: divadelní hra Bludička S: Thea Červenková K: Josef Brabec H: Rudolf Myzet (malíř Dušek), Anči Jelínková (Hela Lindnerová), Jan W. Speerger (malíř Hlaváček), Vávra Karel (2) (dr.Vlasák), Saša Dobrovolná (Helina teta), Blažena Částková (Stáza), Hana Jenčíková (modelka Réza), Božena Plecitá (Klárka), Antonín MeisnerVáclav WassermanEduard BlažekAnna Brabcová-Vaicová Fo: 35 mm Ve: česká D: La Tricolore Pr: 28.08.1925 © Národní filmový archiv 
 
   Mladý nadaný malíř Dušek žije v prostředí pražské bohémy vcelku spokojeným životem. Pevným zázemím pro jeho práci je přítelkyně Stáza. Duškovy obrazy mají úspěch. Malíř se však vášnivě zamiluje do krásné Hely Lindnerové a zdá se, že i ona jeho lásku opětuje. Dušek se rozhodne Stázu opustit. Nechápe kletbu, kterou dívka při rozchodu pronesla, a nevyslyší ani varování svého přítele Hlaváčka. Hela uspořádá výlet, jehož se kromě Duška a Hlaváčka zúčastní také cynický světák doktor Vlasák. Hlaváček se na výletě stane svědkem milostného objetí Hely s Vlasákem a vyslechne jejich rozhovor. Znovu varuje Duška a sdělí mu, co viděl. Dušek navštíví Vlasáka, který však jeho víru v Helinu lásku a věrnost posílí. V té době sleduje Hlaváček Helu až k Vlasákovu domu. Dušek se s Helou minul a když se do Vlasákova bytu vrátí, najde ji v jeho ložnici. Zklamán Helinou zradou a zprávou o Stázině svatbě, propadne alkoholu. Jeho život končí sebevraždou. (Podle dobového popisku.)
   A young talented artist, Dušek, lives among Prague bohemians and leads a contented life. His girlfriend Stáza is important for the success of his work and Dušek's paintings are successful. The artist, however, falls passionately in love with the beautiful Hela Lindnerová and it seems that she returns his love. Dušek decides to leave Stáza. He does not understnad the curse which the girl has uttered as they part and he does not heed the warnings of his friend Hlaváček. Hela arranges an outing with Dušek and Hlaváček, and she also invites the well-known playboy and cynic Dr Vlasák. Hlaváček is witness to the love embrace of Hela and Dr Vlasák and he overhears their converstaion. He again warns Dušek and tells him what he saw. Dušek visits Vlasák who is strengthened by his love and his faith in Hela's love for him. Hlaváček has followed Hela to Vlasák's house. Dušek passes by Hela without seeing her and when he returns to Vlasáks' flat he finds her in his bedroom. Disappointed by Helena's betrayal and saddened by the news of Stáza's wedding, he begins drinking heavily. His life ends in suicide. (According to promotional material issued at the time the film was made.)