Jejich svatební noc (Jarka a Věra)  (Their Wedding Night (Jarka and Věra))
R: František Josef Leopold V: Axa, 1922 N: František Josef Leopold S: František Josef Leopold K: Otto Heller Arch: František Josef Leopold H: Lexa Jarošín (Jarka), Marie Vildová (Věra), Betty Kysilková (kuchařka Anna), Josef Šváb-Malostranský (posluha), František Beranský (fotograf), Eman Fiala (pianista), Václav Žichovský (nevěstin otec), František Kudláček (dědeček), Marie Kudláčková (babička), Emilie Nitschová (tetička), Eliška Kadeřábková (tetička), Gisela Žichovská (Věřina matka) Fo: 35 mm Ve: česká D: Iris-Film Pr: 26.05.1922 © Národní filmový archiv 
 
   Jarka a Věra se už rok mají rádi a doufají, že tomu tak bude stále, ačkoliv se občas spolu pohněvají. Jednou to vypadá na definitivní rozchod. Ale přece jen se udobří a brzy slaví zasnoubení. A když se jim podaří získat útulný byt, může být veselá svatba. Z hostiny odjíždějí novomanželé do nového domova. "V nevinné prostotě a cudnosti bojí se Věra svatební noci. Každý začátek je těžký. Ale po roztomilém skotačení a škádlivých výjevech usíná Věra v Jarkově objetí a noc lásky rozprostírá své perutě nad jejich štěstí." (Podle dobového popisku.)
   It is a year since Jarka and Věra first fell in love and they hope that their relationship will remain constant although they argue from time to time. On one particular occasion, it seems they will definitely part. They make up, however, and soon announce their engagement. When they manage to find a cosy flat, a joyful wedding takes place. The newly-weds leave the wedding banquet and go to their new home. "Věra fears her wedding night in her innocent simplicity and chastity. Every beginning is difficult. After playful teasing and cavorting Věra falls asleep in Jarka's arms and the night of love covers their happiness with its wings." (According to promotional material issued at the time the film was made.)