Zelený automobil  (The Green Car)
R: Svatopluk Innemann V: Atropos, 1921 N: román Zelený automobil S: Josef Skružný K: Svatopluk Innemann Arch: Bohuslav Šula H: Zdena Kavková (Lilka), Luigi Hofman (Lilčin otec továrník Landras), Vávra Miloš (2) (lupič-gentleman Ferry Šakal), Josef Kubík (detektiv Bubák, zvaný Bob Back), Josef Šula (domovník Šimeček), Božena Fantová (Lilčina kamarádka), Karel Noll (zloděj), Joe Jenčík (apač), Hana Jenčíková (apačka), Alois Katz-Bouny (tlusťoch), Běla Winklerová (Landrasova sekretářka slečna Jakub), Antonín Marek (houpačkář), Ferdinand Kohout (tanečník u Apolla), Vojtěch Záhořík (vrah ve filmu), Josef Zora (člen bandy), Jaroslav Svára (člen bandy), Miroslav Innemann (člen bandy), Josef Volman (člen bandy), Václav Srb (člen bandy), Tichý František (majitel kin) (člen bandy), Eman Fiala (klavírista) Fo: 35 mm Ve: česká D: Biografia Pr: 10.12.1921 © Národní filmový archiv 
 
   Lilka, výstřední dcera milionáře Landrase, touží po muži z nejnižších vrstev společnosti. Továrník Landras náhle zmizí. Dívčiných romantických sklonů využije mladý inženýr Racek, který je do Lilky zamilován. V přestrojení za lupiče se naoko vloupá do jejich domu. Lilce se představí jako Ferry Šakal a nabídne jí, že ji v zeleném automobilu doveze do doupěte lupičů. Po domněle zmizelém továrníkovi mezitím pátrá soukromý detektiv Bubák alias Bob Back. Lilka se do Ferryho zamiluje a když si je mladý muž dostatečně jist její náklonností, přizná se jí, že není žádným lupičem. To Lilku vyléčí z jejích bláznivých nápadů. Lilčin otec, který odjel proto, aby urovnal problémy s milenkou, se vrátí. Pozná, jak se dcera změnila, a rád dá souhlas k jejímu sňatku s inženýrem Rackem.
   The eccentric daughter of the millionaire Landras, Lilka, craves the affections of a man from the lowest walks of line. The factory owner Landras suddenly disappears. A young engineer Racek, in love with Lilka, makes the most of the girl's romantic tendencies and, dressed in disguise as a robber, pretends to break into their house. He introduces himself as Ferry Šakal and tells her that he will take her in a green car to the robbers' den. Meanwhile, the private detective Bubák, alias Bob Back, is investigating the supposed disappearance of the factory owner. Lilka falls in love with Ferry and when the young man is sufficiently assured of her affections for him, he confesses to her that he isn't a robber at all. This cures Lilka of her foolish ideas. Lilka's father returns home after having been away sorting out some problems with his lover. He notices that his daughter has changed and he gladly gives his consent to her marriage to engineer Racek.