Evin hřích  (Eva's Sin)
R: Václav Binovec V: Weteb, 1919 N: Hana Temná S: Hana Temná K: Tommy Falley-Novotný H: Suzanne Marwille (Eva), Jiří Steimar (kapitán), Vladimír Pospíšil-BornBěla HorskáZdena KavkováHana TemnáJan S. KolárJan W. SpeergerJosef KošákVáclav KubásekLeo Marten Fo: 35 mm Ve: česká D: Lloydfilm © Národní filmový archiv 
 
   Koketní Eva vzbudí lásku v kapitánovi, odmítá ho a on se jí pokusí získat únosem. Nakonec se sám své lásky zřekne. Eva odchází do kláštera a kapitán se jí pokouší hledat. Eva je dopadena při pokusu o útěk a umírá. Kapitán, který na ní čeká a místo toho potká jen její pohřební průvod, utíká v bolesti do hor. Tam je Eviným přeludem vlákán do propasti. (Podle dobového tisku.)
   The coquettish Eva fires love into a captain's heart, the she rejects him and he tries to kidnap her. In the end he renounces his love. Eva enters a convent and the captain tries to find her. Eva is caught during an attempt to escape and she dies. The captain, who is waiting for her and sees only her funeral procession, runs off into the mountains with his tormented heart. There he is lured into an abyss by a Eva's thost. (According to an article appearing in the press at the time the film was made)